8. liga A: Slávia deklasovala Dolné Orešany, Zeleneč uspel v Smoleniciach

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.4.2024, 20.25, prispievatelia

Na čele tabuľky 8. ligy A nenastali žiadne výraznejšie zmeny, vedúca trojica bodovala naplno. Zeleneč si naďalej drží komfortný 14-bodový náskok a smeruje k postupu do 7. ligy. Mužstvom jari je trnavská Slávia.

8. liga A: Slávia deklasovala Dolné Orešany, Zeleneč uspel v Smoleniciach

Slávista Erik Zelenay (v bielom) strelil proti Dolným Orešanom dva góly. Na fotografii v súboji s Dominikom Bindicsom. Foto: Ján Král

Ligový líder zo Zelenča nenašiel premožiteľa ani v 17. kole, v Smoleniciach zvíťazil divoko 5:3. Za ďalším triumfom vykročil od úvodu stretnutia, v 32. minúte viedol už štvorgólovým rozdielom.

Dvomi gólmi sa na troch bodoch Zelenča podieľal Tibor Zlatohlávek.

Hladké víťazstvo zaznamenala aj druhá Dolná Krupá, ktorá doma nedala šancu Hrnčiarovciam po výsledku 4:0. Aj jesenný vicemajster rozhodol o úspešnom výsledku v úvodnom dejstve, v 31. minúte svietil na tabuli stav 3:0. O dva zásahy sa postaral Norbert Hegyi.

Nezaváhal ani tretí Biely Kostol, no ten musel o tri body z ihriska posledného bolerázskeho béčka tuho bojovať. Domáci viedli po desiatich minútach dvojgólovým rozdielom, no hostia ešte do prestávky zmazali manko zásluhou Daniela Trubača a Petra Hoblíka. O výhre Bieleho Kostola pomerom 3:2 rozhodol v 63. minúte dvojgólový Daniel Trubač.

Zaujímavosťou duelu bolo, že v druhom polčase pre zranenie už nemohol pokračovať brankár Bieleho Kostola Juraj Hanzel, nahradil ho hráč Marek Sýkora, ten však videl v závere zápasu červenú kartu a do bránky sa musel postaviť z poľa Andrej Adámek.

Riešiť musel štandardku domácich, ktorú sa mu podarilo vyraziť na roh. Za premiéru v bránke a ešte aj čisté konto musí teraz  Adámek priniesť do kabíny kartón piva.

"Brankár" Andrej Adámek s kamarátmi po víťaznom zápase v Boleráze. Foto: archív AA

Rovnakým pomerom zvíťazili aj Dechtice na domácej pôde proti Košolnej. Hosťujúci Tomáš Mrva dokázal dvakrát vyrovnať, no na gól Mareka Mašku zo záveru zápasu už nenašla Košolná odpoveď.

Vo výbornej forme hrá na jar obrodená Slávia Trnava, ktorá zaknihovala už piatu výhru v sérii. Na domácej pôde tentoraz nedala šancu Dolným Orešanom a po výsledku 8:1 ich o skóre preskočila v tabuľke. Na strane Trnavčanov sa hetrikom zaskvel Patrik Moravčík, dva góly pridal Erik Zelenay.

Víťazný duel majú za sebou hráči Križovian, ktorí na domácom ihrisku zaknihovali hladkú výhru 4:1 nad Suchou. Domáci prišli v 61. minúte o vylúčeného gólmana Mareka Matloňa, v 81. minúte putoval predčasne pod sprchy aj hráč hostí Martin Pospíšil.

Jediná remíza kola sa zrodila v zápase medzi Modrankou a Voderadmi. Na gól hosťujúceho Patrika Páleníka odpovedali domáci trikrát, keď sa do listiny strelcov postupne zapísali Michal Karol, Ľuboš Kocian a Kristián Šige. Voderady vrátil do hry v 60. minúte Jakub Chovanec a konečnú deľbu bodov zaistil v 81. minúte dvojgólový Patrik Páleník.

8. liga A – 17. kolo

Slávia Trnava – Dolné Orešany 8:1 (5:0)
Góly: 4., 7. a 42. Moravčík, 21. Adámek, 36. a 67. Zelenay, 58. Sochor, 88. Okruhlica – 78. Hronský
SLÁVIA: Barut – Grman, Lukačovič, Polešenský, Kopúnek, Orlovský, Zelenay, Jankech, Glós, Adámek, Moravčík (Furko, Sochor, Suja, Gábor, Okruhlica)
DOLNÉ OREŠANY: Kessl – Hronský, Štibraný, Vojčík, Bindics, Šimonovič, Augustín, Baranovský, Rabara, Zajíc, Novák (Milo, Illeš)

Križovany – Suchá 4:1 (1:0)
Góly: 40. Haršányi, 54. Horský, 70. Táčovský, 85. Hornaček – 69. Slovák
ČK: 61. Matloň – 81. Pospíšil po 2. ŽK
KRIŽOVANY: Matloň – Ma. Šiška, Vrábel, Šuran, Kapitán, Táčovský, Horský, Záhumenský, Hornaček, Haršányi, Mi. Šiška (Andráš, Sabo, Guskovič)
SUCHÁ: Radovanović – Kopčan, Popovič, Pospíšil, Jankovič, Ručka, Moncman, Slovák, Konečný, Macko, Bako (Tibenský, Šust, Fridrich)

Dolná Krupá – Hrnčiarovce 4:0 (3:0)
Góly: 19. a 24. Hegyi, 31. Michálek, 62. R. Gažo
DOLNÁ KRUPÁ: Vitek – Garažia, Hetteš, J. Boledovič, Hrčka, R. Gažo, Sucháň, E. Horváth, Hegyi, Michálek, Peško (Vyskoč, Slabý, R. Horváth, Kondrc)
HRNČIAROVCE: Hornáček – Kováč, Vnuk, Lukačik, Sedlický, Turanský, Kvetan, Jedinák, Cipro, Banič, Adámek (Veselý, Vozár, Kobza)

Smolenice – Zeleneč 3:5 (1:4)
Góly: 43. Vajsábel, 63. Kadlec, 81. Šaradín – 8. a 22. Zlatohlávek, 19. Kubiček, 32. Baranec, 53. Klandúch
SMOLENICE: Fulajtár – Hrdlička, Ružička, Lipták, Kadlec, Belanský, Rangelov, Schwarz, Belica, Vajsábel, Pašek (Smolek, Brázdovič, Šaradín)
ZELENEČ: Ochaba – Bartovič, Katona, Bednárik, Baranec, Zlatohlávek, Formanko, Klandúch, Kubiček, Bogner, Bánovec (Bukovec, Belko, Melicher, Boledovič, Horník)

Modranka – Voderady 3:3 (2:1)
Góly: 22. Mi. Karol, 34. Kocian, 48. Šige – 18. a 81. P. Páleník, 60. Chovanec
MODRANKA: Gurovič – Kramár, Kavoň, J. Sekera, Kocian, A. Kohút, Zvolenský, Šige, Rakický, Ma. Karol, Mi. Karol (Mackura, Mlej, Moncman)
VODERADY: Popovič – Bachratý, Fatranský, Chovanec, Katona, Živický, Nagy, Lacuška, P. Páleník, Rosypál, Pilka (Košík, Hraška, Čierňava)

Boleráz B – Biely Kostol 2:3 (2:2)
Góly: 5. Martin Daniš, 9. Prochádzka – 36. a 63. Trubač, 45. Hoblík
ČK: 90. Sýkora (Biely Kostol) po 2. ŽK
BOLERÁZ: Kormúth – Petranský, Kurinec, P. Daniš, Puschenreiter, Mažgut, Vangel, Mi. Daniš, Prochádzka, Vavro, Martin Daniš (Lehuta, Hlavatý, Vittek, Krajčovič, Mikulka)
BIELY KOSTOL: Hanzel – Stacho, Ľ. Adámek, Malina, Supek, J. Daniš, A. Adámek, Balažovič, Trubač, Hoblík, Mrva (Sýkora, Čmehýl, Paľa, Jánoška, Pösinger)