8. liga B: Šúrovce v šlágri zdolali Moravany, Veľké Kostoľany v derby remizovali

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.4.2024, 16.28, prispievatelia

Na čelných pozíciách 8. ligy B nastali zmeny, z vedúceho kvarteta tímov bodovali naplno iba Brestovany a Šúrovce.

8. liga B: Šúrovce v šlágri zdolali Moravany, Veľké Kostoľany v derby remizovali

V šlágri kola nedali Šúrovce na domácom ihrisku šancu Moravanom, ktoré zdolali jednoznačne 4:0 a vďaka trojbodovému zápisu sa posunuli pred svojho súpera na druhé miesto tabuľky. V úvodnom dejstve skóroval dvakrát Nikolas Bango, po prestávke spečatili výhru domácich Tomáš Hudcovič a Marek Bohunický.

Na čele ostávajú naďalej Brestovany, ktoré získali tri body v Trakoviciach. Základ víťazstva položili už v úvodnej polhodine, po ktorej viedli trojgólovým rozdielom. Dva góly za víťazný celok zaznamenal Daniel Zlatohlávek.

Z popredných tímov zakopli aj Veľké Kostoľany, ktorých duel v Dubovanoch sa skončil bezgólovou remízou. V závere stretnutia videli červené karty domáci Erik Svítek a hosťujúci Peter Lopatka.

Body sa delili aj v Ostrove, kam zavítala Chtelnica. Gólovo bohatý súboj priniesol šesť gólov, na zásah hosťujúceho Samuela Silného odpovedal dvomi trefami Nicolas Hrčka, na 3:1 zvýšil Ivan Pikulík. Bod hosťom zabezpečil gólmi v 84. a 86. minúte Michal Hrčka.

Remíza sa zrodila aj v súboji medzi Leopoldovom a Veselým. Domácich poslal do dvojgólového vedenia Ľuboš Švestka, Veselé znížilo ešte v prvom polčase zásluhou Martina Konečného. Výsledný rezultát 2:2 zabezpečil v 56. minúte Stanislav Verchola.

Jediný gól rozhodol meranie síl medzi Prašníkom a Borovcami. Postaral sa oň v 14. minúte hosťujúci Peter Herceg.

8. liga B – 17. kolo

Ostrov – Chtelnica 3:3 (2:1)
Góly: 21. a 42. N. Hrčka, 50. Pikulík – 10. Silný, 84. a 86. M. Hrčka
OSTROV: Hajdín – Svetlík, Gagorik, Holubek, Pikulík, N. Hrčka, T. Hrčka, Magulic, Valo, Sipos, Legiň (Mizerík, Urbánek)
CHTELNICA: Pavelský – A. Pripko, J. Slabý, Jakáb, Kosmál, Kyselica, Brisuda, Tomáška, Tomaškovič, Silný, M. Hrčka (Vajay, Lukáčik)

Prašník – Borovce 0:1 (0:1)
Góly: 14. Herceg
PRAŠNÍK: Hečko – R. Bielik, Konkuš, M. Priebracha, I. Balcír, Jankech, O. Bielik, Sudora, P. Priebracha, Grivalský, Žilka (Kubica, Nosko, Jurkovič, M. Balcír)
BOROVCE: Mucha – Vavrinec, Kapičák, Žitňanský, Búš, Dadík, Herceg, Szabo, Michalak, Krištof, Šiška (Štefanka, Chobot)

Šúrovce – Moravany 4:0 (2:0)
Góly: 26. a 33. Bango, 55. Hudcovič, 66. Bohunický
ŠÚROVCE: S. Sabo – Gábor, Sedláček, Jobek, A. Sabo, Bango, Holič, Bohunický, Ďuriš, Hudcovič, Richnák (M. Sabo, Salviany, Šabík, Bodiš)
MORAVANY: Lamini – Bíro, Belan, Miškech, Jánošík, Hlbocký, Klasovitý, Vetrík, Jakubek, Miklovič, Halanda (Frankovič, Kybych, Blahuta)

Dubovany – Veľké Kostoľany 0:0
ČK: 90. Svítek – 90. P. Lopatka po 2. ŽK
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, Š. Strečanský, P. Kollár, Masarik, Zivčák, Filin, Svítek, M. Krajčo, D. Krajčo, O. Strečanský
VEĽKÉ KOSTOĽANY: Čarnogurský – Gula, Ma. Jamrich, F. Lopatka, Jankovič, Krivošík, Mačica, Porubský, Kolarovič, Moravanský, Poláček (Liška, P. Lopatka, Uhlík)

Trakovice – Brestovany 2:4 (1:3)
Góly: 38. Janovič (pen), 76. M. Krajčovič – 2. Tandlmayer, 8. Formanko, 30. a 66. D. Zlatohlávek
TRAKOVICE: Vidlička – Bujtár, Mat. Ščasnovič, Ľ. Ščasnovič, Jančička, Chudý, Nemec, Husár, Janovič, M. Krajčovič, Kačinec (T. Kubiš, Sahraoni)
BRESTOVANY: M. Krajčovič – Vidovič, Vyskoč, Salviany, Liso, A. Zlatohlávek, Formanko, Dorčiak, D. Zlatohlávek, R. Šiška, Tandlmayer (Tokoš, Oláh)

Leopoldov – Veselé 2:2 (2:1)
Góly: 4. a 28. Švestka (druhý z pen) – 35. Konečný, 56. Verchola
LEOPOLDOV: Škoda – Holik, Kavuliak, Šuliman, Golány, Piovarči, Lukáčik, Švestka, Bobek, Cibrín, Endrle (Horúcka)
VESELÉ: Ševečka – Strecký, Hlúch, Rácz, Bartovic, Sereda, Kukuč, R. Duračka, Konečný, M. Duračka, Verchola (Klúčovský, Jakubec)

Voľno: Zavar