5. liga: Horná Krupá pribrzdila rozbehnuté Piešťany, Vrbové s remízou

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 14.4.2024, 07.00, prispievatelia

V Piešťanoch si už zvykli na samé víťazstvá, remíza v domácom prostredí s Hornou Krupou je preto prekvapením kola. O body prišlo aj Vrbové, ktoré doma takisto len remizovalo s poslednými Ladcami.

5. liga: Horná Krupá pribrzdila rozbehnuté Piešťany, Vrbové s remízou

K bodovému zápisu Hornej Krupej v Piešťanoch prispel aj Jozef Javorek. Archívne foto: Ján Král

Piešťany na jar ešte nestratili ani bod, nič také sa nečakalo ani v zápase s Hornou Krupou. Favorit sa ujal vedenia v samom závere prvého polčasu, strelcom prvého gólu bol Martin Strelec.

Hostia vyrovnali na 1:1 v 66. minúte, gól zaznamenal Marek Sudin. Viac gólov už v zápase nepadlo, to však neznamená, že neboli žiadne dramatické momenty.

Jeden z nich prišiel v 87. minúte, kedy videl červenú kartu asistent trénera Piešťan Adam Doktor, o pár minút neskôr aj tréner domácich Martin Krajčovič. Ani nervózny záver už nič nezmenil na tom, že Piešťany sa museli uspokojiť len s remízou. To však nič nemení na tom, že naďalej zostávajú na čele tabuľky.

Vrbové v zápase s poslednými Ladcami išlo do vedenia až v 66. minúte, keď pokutový kop premenil kapitán Andrej Kaman.

Z „povinného" víťazstva však nič nebolo, o pár minút nešťastne vlastným gólom vyrovnával jeho spoluhráč Krajinčák.

5. liga – 21. kolo

Piešťany – Horná Krupá 1:1 (1:0)

Góly: 45. Strelec – 66. Sudin

ČK: 87. Doktor – asistent trénera, 90. Krajčovič – tréner (obaja Piešťany)

PIEŠŤANY: Kolena – Sloboda, Ďurina, Ferenčík, Stanek, Kusý, Buchel, Strelec, Kovchar, Guemache, Tomaga (Espinoza, Martin Modrovič)

HORNÁ KRUPÁ: Bránsky – Dobiš, Fogel, Olšinský, Šoka, Orihel, Javorek, Zaoral, Fodor, Sudin, Baláž (Haberl, Hrčka, Ďurinský)

Vrbové – Ladce 1:1 (0:0)

Góly: 68. Kaman (pen) – 76. Krajinčák (vlastný)

VRBOVÉ: Košinár – Natčin, Sedlák. Kaman, Kravárik, Spál, Kubica, Lenický, Rangel, Krajinčák, Majgot (Stolárik, Prievozník)

Veľké Uherce – Hlohovec 4:1 (3:0)

Góly: 10. a 25. Pavličko, 13. Preťo, 53. Chlpek – 88. Srnec

HLOHOVEC: Trautenberger – Tvrdý, Delinčák, Torres, Krchnák,Planieta, Sedlák, Polák, Srnec, Hornák (Samul, Kočí, Doboš, Kluka)

Podolie – Kvašov 0:2 (0:0)