Peko na olympijskej pôde

ŠPORT - Ostatné športy | 12.1.2011, 00.00, prispievatelia

Maďarská Tata hostila 7. – 9. januára v priestoroch Olympijského tréningového centra mladých stolných tenistov z celej Európy. Tí sa stretli na turnaji Tata Mini Cadet Open 2011.

Štefan Peko v priestoroch Olympijského tréningového centra v maďarskej Tate. Foto: Ivan Peko
Bojovalo sa v kategóriách družstiev do 13 rokov a jednotlivcov do 11 a 13 rokov. Za trnavský klub KST Viktória sa na turnaji takéhoto významu po prvý raz zúčastnil Štefan Peko. V súťaži družstiev chlapcov tvoril tím s Patrikom Bučkom z Topoľčian. V kvalifikačnej skupine sa umiestnili v konkurencii kvalitných družstiev Lotyšska a Čiech na tretej priečke. Následne sa po vyraďovacích bojoch umiestnili na 33. – 36. mieste. Vo dvojhre chlapcov do 11 rokov si Peko v skupine vybojoval druhé miesto a v hlavnej súťaži obsadil konečné 9. – 16. miesto. Hoci mal veľmi dobre rozohraný duel s Talianom Marcom Bressanom a šancu postúpiť medzi najlepších osem hráčov, zaplatil nováčikovskú daň a šancu nevyužil.
Najbližšie sa stolní tenisti Viktórie predstavia na domácej pôde 22. januára. V priestoroch herne KST sa uskutoční III. turnaj Slovenského pohára mládeže v kategórii mladších žiakov. Finálové súboje sú na pláne o 15. h.